Végre ehhez a témához is eljutottam, hog erről is írjak, gondolom sokan vártátok már.
Itt a jog egy karon van a közgázzal, a szociális tudományokkal (pl politikatudomány) és a geográfiával (ezt ne kérdezzétek, hogy miért van itt, nem tudom). az itteni rendszer szerint van egy 3 éves alapképzés, ez a Licence és erre jön a plusz 2 év, a Master. Én elvileg Master 1-en tanulok, de felvehetem az összes Licence-os tárgyat is. 4 tantárgyat kell teljesítenem, a következőekt válaszottam: munkajog, nemzetközi jog, alapjogok és nemzetközi kapcsolatok története. Ebből az alapjogok és a nemzetközi kapcsolatok története teljesen érthető, jó kis tantárgynak túnnek, a téma is közel áll hozzám, és mindkét tanárnő azt mondta, hogy meg lehet oldani, hogy levizsgázzak december 20 előtt (itt 21-én ér véget a szemeszter). Munkajogon én még nem voltam, mert múlt héten másik tárggyal ütközött, de ezen a héten már más időpontban van. Ja, igen, ez itt meglehetősen érdekes, ugyanis az órarend elég sűrűn változik évközben, elég nehezen lehet néha követni, hogy mikor is van óra. A nemzetközi jog szörnyű, egy igazi boszorkány tartja, papírból olvassa fel az egész előadást, de ez még nem is biztos, hogy lesz, mert úgy néz ki, hogy a tanárnő nem engedi, hogy az Erasmusosok külön levizsgázzanak.
Az órák mind kötelező előadások, és semmiben sem különböznek az otthonitól, ezeknek sincs semmilyen gyakorlati jellege. Ugyanúgy nagy előadókban tartják őket, és a legtöbbje 3 órás (rengeteg előadás van amúgyis). A francia diákok amúgy meglehetősen stréberek, legalábbis nekem. Az órán általában mindenki ott van, az előadók dugig tele vannak diákkal (pedig az egyik órám péntek délután van), mindenki jegyzetel mint a kisangyal, páran már laptopon jegyezetelnek (ezen gondolkozok, hogy otthon ne próbáljam-e majd ki, mivel gyorsabban gépelek, mint kézzel írok). A laptopon való jegyzetelgetés egyébként számunkra különösen jó, mert ha elmagyarázzuk nekik, hogy külföldiek vagyunk, és nem értjük az órát, akkor mindig feltöltik a pendrive-jainkra az órai jegyzetüket. Ja, itt azonban nincs a tanárnak felállás, ha bejön, és a végén sincs semmilyen kopogás vagy ilyesmi. Bár Kinga Szegedről mondta, hogy náluk sincsenek ilyen szokások (azért sztem ennyi tisztelet kijár a tanároknak). Ja, és délutánonként a könyvtár már most tele van, mindenki tanul, meg könyveket bogarász, úgyhogy én azzal, hogy kikölcsönöztem néhány könyvet, még sehol sem vagyok hozzájuk képest. (na jó, a nemzetközi kapcsolatok történetéből nekiálltam az egyik könyvnek, de ott 5 könyv fel van adva kötelezőnek, és azért nem egyszerű franciául végigrágni őket).
Asszem, ennyit gondoltam, hogy írok erről, de ha van kérdésetek, akkor nyugodtan kérdezzetek, szívesen válaszolok rájuk.
Puszi
Gitta
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Major Tiborné 2007.10.07. 20:45:29
Közeledő névnapod alkalmából a távolból is szeretnénk minden jót kívánni! Nagy érdeklődéssel olvasom soraidat, igyekszem majd legalább hetente egyszer időt szakítani az olvasásra. Ezen a hétvégén Budapesten voltunk az Ágiéknál, a Dani pedig éppen most van a kosaras fesztiválon. Mi a Szandival már ma hazajöttünk, a fiúk csak holnap reggel érkeznek. Tegnap Pesten láttunk egy nagyon jó színitanodás Popfesztivál előadást, a Pál tamás volt a főszereplő, nagyon szuper volt.
Millió puszi: Juci, Tibi, Szandi és Dani